Maud Timmer van RKBS Fredericusschool uit Steggerda heeft op 8 april 2026 de provinciale finale van De Nationale Voorleeswedstrijd gewonnen. Op 19 mei aanstaande gaat Maud de provincie Fryslân vertegenwoordigen tijdens de 33e landelijke finale van De Nationale Voorleeswedstrijd in Utrecht. Als Maud wint mag zij zich een jaar lang De Nationale Voorleeskampioen en Kinderdirecteur 2026 van het Kinderboekenmuseum noemen.
Provinciaal voorleeskampioen word je niet zomaar. Maud heeft het in de voorrondes moeten opnemen tegen maar liefst 228 kinderen uit de provincie. Eerst op school, daarna in de lokale en regionale finales in de Bibliotheek en vervolgens tijdens de provinciale finale. De jury zei overMaud, die voorlas uit het boek “Achtste groepers huilen niet” van Jacques Vriens: Maud gaf op haar eigen ingetogen manier en met een spot-on intonatie de jury kippenvel. Ze had geen harde geluiden en theatrale uitschieters nodig. Ze las vóór. Het verhaal was indrukwekkend, haar stem helder en duidelijk. Voor de jury een unanieme beslissing. De tweede prijs was voor Dieuwke Buma van de Master Frankeskoalle uit Earnewâld en de derde prijs was voor Juul van Ravenswaaij van de Prinses Margrietschool uit West-Terschelling.
Liset Eertman en Janneke Straatsma van Fers, die de provinciale finale organiseerden, hopen net als Maud dat zij op 19 mei tot nieuwe Nationale Voorleeskampioen wordt gekroond. Als de beker naar Fryslân komt is dat een hele eer: de provincie levert de beste voorlezer van Nederland die ook nog een jaar lang kinderdirecteur wordt van het Kinderboekenmuseum.
De Nationale Voorleeswedstrijd
De Nationale Voorleeswedstrijd is een leesbevorderingscampagne van Stichting Lezen in samenwerking met de Bibliotheken. De betrokken organisaties willen met de wedstrijd een breed publiek laten zien dat (voor)lezen niet alleen belangrijk, maar vooral ook erg leuk is. Meer informatie via onze website: www.denationalevoorleeswedstrijd.nl. De Nationale Voorleeswedstrijd wordt mede mogelijk gemaakt door Nederlandse Boekenbon BV.